SEIS UkraineПочаток Контакти

Мінприроди розпочало передачу даних про якість повітря в ЕЕА

24.06.2020

Сьогодні розпочався автоматизований процес передачі даних про якість атмосферного повітря з серверів Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України в систему індексу якості повітря Європейського екологічного агентства, яка доступна користувачам за посиланням https://www.eea.europa.eu/themes/air/ air-quality-index.

Для розрахунку індексу якості повітря використовуються дані концентрацій озону, діоксиду сірки, діоксиду азоту, зважених часток пилу діаметром менше 10 та 2,5 мкм, що передаються кожну годину з семи автоматизованих постів Донецької обласної державної адміністрації.

Організація процесу передачі даних стала можлива завдяки зусиллям проекту ENI SEIS II East, який реалізується Європейським екологічним агентством спільно з шістьма країнами Східного партнерства за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Проектом було проведено навчання українських експертів в області моніторингу повітря, надано програмне забезпечення RAVEN для організації зберігання, валідації, верифікації та передачі даних про якість атмосферного повітря.

Україна стала другою країною Східного партнерства після Грузії, яка змогла забезпечити всі технічні вимоги для організації процесу передачі даних. Надалі планується розвиток мережі автоматизованих постів контролю якості атмосферного повітря відповідно до вимог Директиви 2008/50 / ЄС Європейського Парламенту та Ради від 21 травня 2008 року про якість атмосферного повітря та чистіше повітря для Європи і збільшення обсягу інформації для обміну.

SOER 2015

Останні новини

Facebook Twitter RSS 2.0 E-mail info@seis.menr.gov.ua
SEIS Ukraine